ACADEMIC INTEGRATION COMPETITIVE EXCELLENCE

IN DIVISION I ATHLETICS

 

Harvard Captains 2013-14

 

SPORT

NAME

Men’s Cross Country

Korolev, Masim Andreevich

Men’s Cross Country

Leakos, James Alexander

Women’s Cross Country

Kelly, Morgan Elizabeth

Field Hockey

Haugh, Christin Walsh

Field Hockey

Houser, Rebecca Paige

Football

Boyd, Joshua Louis

Women’s Rugby

Brown, Alexandra Faith Skilken

Women’s Rugby

Haber, Alexandra Rachel

Women’s Rugby

Machado, Brandy Amanda Leigh

Men’s Soccer

Conrad, Brett Edward

Men’s Soccer

Henderson, Kyle MacKenzie

Women’s Soccer

Johnson, Peyton Elizabeth

Women’s Soccer

Weisman, Elizabeth Francesca

Women’s Volleyball

Casey, Kristen Elizabeth

Women’s Volleyball

Doyle, Natalie Burrus

Men’s Water Polo

Field, James Cooling

Men’s Water Polo

Roller, William Christopher

Men’s Alpine Skiing

Merryweather, Simon Rice

Women’s Alpine Skiing

Nadler, Rebecca Esther

Men’s Basketball

Curry, Brandyn Theodore

Men’s Basketball

Rivard, Laurent

Women’s Basketball

Clark, Christine Danielle

Women’s Basketball

Dinkins, Kaitlyn Grace

Men’s Fencing

Lin, Lucas Rubens

Men’s Fencing

Raynis, Michael Allen

Women’s Fencing

Kiefer, Alexandra Bacani

Women’s Fencing

Lee, Kara Jinah

Men’s Ice Hockey

Ford, Daniel Steven

Women’s Ice Hockey

Gedman, Marissa Ann

Men’s Indoor Track

Brode, Dustin Tyler

Men’s Indoor Track

Glauser, Benjamin Aaron

Women’s Indoor Track

Abbate, Olivia Adrianna

Women’s Indoor Track

Ekechukwu, Adabelle Uzochukwu

Men’s Nordic Skiing

Stock, Christopher Hopkins

Women’s Nordic Skiing

Rofles, Jennifer Ruth

Men’s Squash

McLaughlin, Thomas Brandon

Men’s Squash

Power, Gary Aiden

Women’s Squash

Anzik, Natasha Kathryn

Women’s Squash

Mendez, Haley Laine

Men’s Swimming & Diving

Lee, Oliver James

Men’s Swimming & Diving

Satterthwaite, Christopher Lord

Women’s Swimming & Diving

Clute, Deirdre Elizabeth

Women’s Swimming & Diving

Schulkin, Danielle Ann

Men’s Volleyball

Gibbons, Christopher Edward

Men’s Volleyball

Madden, Nicholas Oliver

Wrestling

Croy, Cameron James

Wrestling

Fox, James Daniel

Baseball

Colton, John Paul

Baseball

Ferreira, Ethan James

Men’s Crew (Heavy)

Holmes, Andrew Anderson

Women’s Crew (Heavy)

Bauer, Kelly Euphemia

Women’s Crew (Heavy)

Wilcox, Katharine Hermansen

Men’s Crew (Light)

Bonorris, Alexander

Men’s Crew (Light)

Newell, Alexander

Women’s Crew (Light)

Lenczowski, Elizabeth Grace

Women’s Crew (Light)

Linares, Andrea Ashley

Men’s Golf

Lederhausen, Theodore David

Women’s Golf

Hu, Bonnie Yolanda

Men’s Lacrosse

Petrucci, Joseph Ronald

Men’s Lacrosse

Schwartz, Peter James

Women’s Lacrosse

Keating, Kyleigh Constance

Women’s Lacrosse

Newman, Chelsey Davene

Coed Sailing

Lyman, Ames Theodore

Women’s Sailing

Ruane, Isabel Wall

Softball

Lange, Kasey Lynn

Softball

Olson, Shelbi L

Softball

Ricciardone, Laura Elizabeth

Men’s Tennis

MacMaster, Casey Everett

Men’s Tennis

Steinroeder, Alexander Garry

Women’s Tennis

Morrill, Hannah Elizabeth

Men’s Outdoor Track

Brode, Dustin Tyler

Men’s Outdoor Track

Glauser, Benjamin Aaron

Women’s Outdoor Track

Abbate, Olivia Adrianna

Women’s Outdoor Track

Ekechukwu, Adabelle Uzochukwu

Women’s Water Polo

Dukes, Ariel Rebecca

Women’s Water Polo

Price, Shayna Shin-May

 



SPORT

NAME

Men’s Cross Country

Korolev, Masim Andreevich

Men’s Cross Country

Leakos, James Alexander

Women’s Cross Country

Kelly, Morgan Elizabeth

Field Hockey

Haugh, Christin Walsh

Field Hockey

Houser, Rebecca Paige

Football

Boyd, Joshua Louis

Women’s Rugby

Brown, Alexandra Faith Skilken

Women’s Rugby

Haber, Alexandra Rachel

Women’s Rugby

Machado, Brandy Amanda Leigh

Men’s Soccer

Conrad, Brett Edward

Men’s Soccer

Henderson, Kyle MacKenzie

Women’s Soccer

Johnson, Peyton Elizabeth

Women’s Soccer

Weisman, Elizabeth Francesca

Women’s Volleyball

Casey, Kristen Elizabeth

Women’s Volleyball

Doyle, Natalie Burrus

Men’s Water Polo

Field, James Cooling

Men’s Water Polo

Roller, William Christopher

Men’s Alpine Skiing

Merryweather, Simon Rice

Women’s Alpine Skiing

Nadler, Rebecca Esther

Men’s Basketball

Curry, Brandyn Theodore

Men’s Basketball

Rivard, Laurent

Women’s Basketball

Clark, Christine Danielle

Women’s Basketball

Dinkins, Kaitlyn Grace

Men’s Fencing

Lin, Lucas Rubens

Men’s Fencing

Raynis, Michael Allen

Women’s Fencing

Kiefer, Alexandra Bacani

Women’s Fencing

Lee, Kara Jinah

Men’s Ice Hockey

Ford, Daniel Steven

Women’s Ice Hockey

Gedman, Marissa Ann

Men’s Indoor Track

Brode, Dustin Tyler

Men’s Indoor Track

Glauser, Benjamin Aaron

Women’s Indoor Track

Abbate, Olivia Adrianna

Women’s Indoor Track

Ekechukwu, Adabelle Uzochukwu

Men’s Nordic Skiing

Stock, Christopher Hopkins

Women’s Nordic Skiing

Rofles, Jennifer Ruth

Men’s Squash

McLaughlin, Thomas Brandon

Men’s Squash

Power, Gary Aiden

Women’s Squash

Anzik, Natasha Kathryn

Women’s Squash

Mendez, Haley Laine

Men’s Swimming & Diving

Lee, Oliver James

Men’s Swimming & Diving

Satterthwaite, Christopher Lord

Women’s Swimming & Diving

Clute, Deirdre Elizabeth

Women’s Swimming & Diving

Schulkin, Danielle Ann

Men’s Volleyball

Gibbons, Christopher Edward

Men’s Volleyball

Madden, Nicholas Oliver

Wrestling

Croy, Cameron James

Wrestling

Fox, James Daniel

Baseball

Colton, John Paul

Baseball

Ferreira, Ethan James

Men’s Crew (Heavy)

Holmes, Andrew Anderson

Women’s Crew (Heavy)

Bauer, Kelly Euphemia

Women’s Crew (Heavy)

Wilcox, Katharine Hermansen

Men’s Crew (Light)

Bonorris, Alexander

Men’s Crew (Light)

Newell, Alexander

Women’s Crew (Light)

Lenczowski, Elizabeth Grace

Women’s Crew (Light)

Linares, Andrea Ashley

Men’s Golf

Lederhausen, Theodore David

Women’s Golf

Hu, Bonnie Yolanda

Men’s Lacrosse

Petrucci, Joseph Ronald

Men’s Lacrosse

Schwartz, Peter James

Women’s Lacrosse

Keating, Kyleigh Constance

Women’s Lacrosse

Newman, Chelsey Davene

Coed Sailing

Lyman, Ames Theodore

Women’s Sailing

Ruane, Isabel Wall

Softball

Lange, Kasey Lynn

Softball

Olson, Shelbi L

Softball

Ricciardone, Laura Elizabeth

Men’s Tennis

MacMaster, Casey Everett

Men’s Tennis

Steinroeder, Alexander Garry

Women’s Tennis

Morrill, Hannah Elizabeth

Men’s Outdoor Track

Brode, Dustin Tyler

Men’s Outdoor Track

Glauser, Benjamin Aaron

Women’s Outdoor Track

Abbate, Olivia Adrianna

Women’s Outdoor Track

Ekechukwu, Adabelle Uzochukwu

Women’s Water Polo

Dukes, Ariel Rebecca

Women’s Water Polo

Price, Shayna Shin-May