ACADEMIC INTEGRATION COMPETITIVE EXCELLENCE

IN DIVISION I ATHLETICS

 

Harvard Captains 2012-13

SPORT NAME
Men's Cross Country Pohorence, Sean Weinz
Women's Cross Country Reese, Emily Jean
Field Hockey Goh, Kimberly Anne
Field Hockey Tassopoulos, Cynthia Georgeann
Football Schneider, Robert Lawrence
Men's Soccer Prozeller, Scott Andrew
Men's Soccer Smith, Richard David James
Women's Soccer Coppinger, Catherine Elizabeth
Women's Soccer Johnson, Peyton Elizabet
Women's Volleyball Docter, Taylor Alexander
Men's Water Polo Eliot, Maxwell Allen
Men's Water Polo Roller, William Christopher
Men's Alpine Skiing Spielvogel, Andrew Robert
Women's Alpine Skiing Nadler, Rebecca Esther
Men's Basketball Rivard, Laurent
Men's Basketball Webster, James Christian
Women's Basketball Golen, Emma Mary
Women's Basketball Rutzen, Miriam Christina Faith
Men's Fencing Lin, Lucas Rubens
Men's Fencing Raynis, Michael Allen
Women's Fencing Chou, Katherine
Women's Fencing Kiefer, Alexandra Bacani
Men's Ice Hockey Biega, Daniel Lee
Women's Ice Hockey Bellamy, Laura Christine
Women's Ice Hockey Dempsey, Jillian Taylor
Men's Indoor Track Herring, Zachardy David
Men's Indoor Track Polega, Matthew Nicholas
Women's Indoor Track Ekechukwu, Adabelle Uzochukwu
Women's Indoor Track Leroy, Sydnie Rene
Women's Nordic Skiing Tofte, Alena Nevers
Men's Squash Michas, Jason MacPherson
Men's Squash Scherl, Ezekiel Benjamin
Women's Squash Kingshott, Natasha Antonia
Women's Squash Mumanachit, Sarah
Men's Swimming & Diving Roop, Gregory Nelson
Men's Swimming & Diving Wurzbacher, Owen Minoru
Women's Swimming & Diving Foster, Clare Ronaldson
Women's Swimming & Diving Li, Sara Dongying
Women's Swimming & Diving Powell, Brittany Lynn
Men's Volleyball Lothman, Robert William
Men's Volleyball Madden, Nicholas Oliver
Wrestling Keith, Steven Michael
Men's Crew (Heavy) O'Connor, James Daniel Patrick
Women's Crew (Heavy) Maginnis, Mary Elizabeth
Women's Crew (Heavy) Mealia, Jessica Catherine
Men's Crew (Light) Schultze, Erich Sallstrom
Women's Crew (Light) Irwin, Veronique Tara
Women's Crew (Light) McCormick, Erika Anne
Men's Golf Lederhausen, Theodore David
Women's Golf Hu, Bonnie Yolanda
Men's Lacrosse Gonos, Jason Andrew
Women's Lacrosse Cyr, Micaela Elizabeth
Coed Sailing Lamont, Benjamin Jalt
Women's Sailing Ruane, Isabel Wall
Softball Olson, Shelbi L.
Men's Tennis MacMaster, Casey Everett
Men's Tennis Nguyen, Andy Nam Hy
Women's Tennis Norton, Kristin Yuko
Women's Tennis Tachibana, Hideko
Men's Outdoor Track Herring, Zachary David
Men's Outdoor Track Polega, Matthew Nicholas
Women's Outdoor Track Ekechukwu, Adabelle Uzochukwu
Women's Outdoor Track Leroy, Sydnie Rene
Women's Water Polo Molnar, Elise Marie
Women's Water Polo Price, Aisha Ching-Li