ACADEMIC INTEGRATION & COMPETITIVE EXCELLENCE

IN DIVISION I ATHLETICS

Harvard Captains 2009-10

SPORT NAME
Men's Cross Country Gillespie, Charles Frederic '10
Women's Cross Country Olson, Jamie Lynn '11
Field Hockey Bannon, Kristin Cathy '08-09
Field Hockey Goodman-Bacon, Elizabeth Ansley '09
Football Ehrlich, Carl Douglas '09-10
Men's Soccer Akpan, Andre Ubong '10
Men's Soccer Grimm, Brian David '10
Women's Soccer Nichols, Elizabeth Bartlett '10
Women's Soccer Wideroff, Gina Alexandra '11
Women's Volleyball Ono Horn, Chelsea Leianna '10
Women's Volleyball Pettit, Miyoko Teddy '11
Men's Water Polo Atkinson, Robert Egen Turrell '10
Men's Water Polo Voith, Bret Alexander '11
Men's Alpine Skiing Kinner, Christopher Glenn '10
Women's Alpine Skiing Wood, Margot Elisabeth '10
Men's Basketball Lin, Jeremy Shu-How '10
Men's Basketball Miller, Douglas Whitten '10
Women's Basketball Matera, Christine Frances '11
Women's Basketball Wheeler, Claire M '11
Men's Fencing Harmenberg, Karl Georg '10
Men's Fencing Ouyang, Long '10
Women's Fencing Mills, Noam '12
Men's Ice Hockey Biega, Alexander Peter '10
Women's Ice Hockey Bassett, Cori Josephine '10
Women's Ice Hockey Farni, Kathryn Elise '10
Men's Indoor Track Brady, John Jeffrey '10
Men's Indoor Track Grinstead, Justin Edward '10
Women's Indoor Track Drayton, Katrina Nicole '11
Women's Indoor Track Lee, Thea Nicole '11
Men's Nordic Skiing Petach, Trevor Anton '10
Women's Nordic Skiing Mangan, Audrey Stephanie '10
Men's Squash Cohen, Franklin Eli '10
Men's Squash West, Colin Richard '10
Women's Squash O'Donnell, Katherine Elaine  '10
Women's Squash Snyder, Johanna Van Vranken '10
Men's Swimming & Diving Gray, Thomas Cary  '10
Men's Swimming & Diving Meyer, Alexander Maxwell '10
Women's Swimming & Diving Clarke, Alexandra Marie '10
Women's Swimming & Diving Foley, Kathleen Elizabeth '10
Men's Volleyball Kuld, Erik Allan '10
Men's Volleyball Weintraub, Gil Samuel '10
Wrestling Caputo, Louis '09-10
Wrestling O'Connor, John Paul '10
Baseball Albright, Tyler James '11
Men's Crew (Heavy)

Pucsek, Blake '10

Women's Crew (Heavy) Baugh, Christine Marie '10
Women's Crew (Heavy) Huppert, Laura Ann '10
Men's Crew (Light) Eiermann, Martin '10
Women's Crew (Light) Hollowell, Grace Morgan '10
Women's Crew (Light) Pfabe, Amanda Catherine '10
Men's Golf Mayer, Daniel Louis '10
Women's Golf Sheldon, Claire Hawthorne '10
Men's Lacrosse Burr, Travis Wesley '10
Men's Lacrosse Geist, William Carroll '10
Women's Lacrosse Flood, Sara Marie '10
Women's Lacrosse Pais, Delia Ann '10
Men's Outdoor Track Brady, John Jeffrey '10
Men's Outdoor Track Grinstead, Justin Edward '10
Women's Outdoor Track Drayton, Katrina Nicole '11
Women's Outdoor Track Lee, Thea Nicole '11
Coed Sailing Palmer, Alan Campbell '11
Women's Sailing Powers, Elizabeth Jean '10
Softball Black, Margaux Elisabeth '10
Softball Schellberg, Melissa Lynn '10
Men's Tennis Hayes, Michael Andrew '10
Women's Tennis Rosekrans, Samantha Rousseau '11
Women's Water Polo Bergquist, Kristina Ann '10
Women's Water Polo Peeler, Kelly Jayne '10

ACADEMIC INTEGRATION & COMPETITIVE EXCELLENCE

IN DIVISION I ATHLETICS